Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Диканській ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань реєстрації та застосування РРО/ПРРО

опубліковано 28 грудня 2023 о 15:14

Нещодавно в Диканській ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань реєстрації та застосування РРО/ПРРО.

На запитання підприємців відповідала начальниця Диканської ДПІ Ольга Селецька.

Як зареєструвати РРО, з чого треба починати? 

Реєстрація РРО проводиться в чотири кроки:

1. Отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг (КНДЕП ІДД ДПС України видає безкоштовно).

2. Завантажити та встановити з веб-порталу ДПС України програмне забезпечення на будь-який зручний пристрій, який є в наявності. ПРРО від ДПС можна інстальовувати на різні операційні системи:Windows, Android,iOS або працювати через web-версію. Посилання для завантаження: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro

3. Подати через Електронний кабінет платника заяви для реєстрації торгової точки,  ПРРО та касирів:

     - для реєстрації торгової точки в приватній частині кабінету потрібно створити та заповнити електронний документ Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (форма № 20-ОПП, код форми J/F1312002);

      - для реєстрації  ПРРО потрібно заповнити Заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій (форма № 1-ПРРО, код форми J/F1316602)

      - для реєстрації касира треба подати Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (для повідомлень щодо сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО) (форма 5-ПРРО, код форми J/F1391801).

Вхід в ПРРО здійснюється за допомогою ключа касира/старшого касира щодо якого суб’єкт господарювання подав Повідомлення за формою 5-ПРРО (J/F1391801) та сертифікату відкритого ключа. Ключ та сертифікат потрібно помістити в одну папку на пристрій з якого буде здійснюватись робота з ПРРО.

         4. Ввести товари в ПРРО. Усі чеки фіскалізуються безпосередньо на сервері ДПС.               

Хто зобов’язаний використовувати РРО та/або ПРРО?

Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями) встановлено обов’язковість застосування суб'єктами господарювання РРО/ПРРО під час здійснення розрахункових операцій ще із 01 січня 2022 року. 

 

Диканська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області