Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Запроваджено нову форму заяви про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру місць зберігання

опубліковано 16 липня 2025 о 08:41

Головне управління ДПС у Полтавській області інформує, що з 23 травня 2025 року запроваджено нову форму заяв щодо внесення місць зберігання до Єдиного державного реєстру місць зберігання. Цього дня офіційно опублікований наказ Міністерства фінансів України від 17.03.2025 № 159. Відповідно втратили чинність форми заяв, затверджені наказом Державної податкової адміністрації України від 28.05.2002 № 251.

Отже, наразі діють:

-нова форма заяви про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру місць зберігання та про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі місць зберігання, форму витягу з Єдиного реєстру місць зберігання  (далі – Заява);

-Порядок заповнення заяви про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру місць зберігання та про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі місць зберігання (далі – Порядок);

-форма витягу з Єдиного реєстру місць зберігання;

-коди і види товару (продукції).

Який Порядок подання Заяви?

Заява та документи (копії), що подаються разом із Заявою, подаються заявником в паперовій або електронній формі в порядку, визначеному статтею 42 глави 1 розділу II Податкового кодексу України.

До якого органу ДПС подається Заява?

Порядком ведення Єдиного реєстру місць зберігання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2025 № 68, визначено, що внесення місць зберігання до Єдиного реєстру місць зберігання (далі – Реєстр) здійснюється суб’єктами господарювання, визначеними частиною першою статті 39 Закону України від 18.06.2024 № 3817, шляхом подання заяви до відповідного органу ДПС, а саме до:

апарату ДПС – щодо місць зберігання спирту етилового, зокрема біоетанолу;

територіального органу ДПС – щодо місць зберігання спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнової сировини, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Який Порядок заповнення Заяви?

У розділі I Заяви – зазначаються відомості про вид заяви:

у відповідній клітинці передбачено проставлення заявником позначки "×" про один відповідний вид заяви, що подається:

про внесення місця зберігання до Реєстру;

про внесення змін до відомостей, що містяться в Реєстрі;

про внесення змін до відомостей, що містяться Реєстрі (у разі виключення відомостей про місце зберігання, внесених до Реєстру).

У разі внесення змін до відомостей, що містяться в Реєстрі, у відповідних клітинках позначкою «×» зазначаються також підстави внесення змін.

У розділі ІI Заяви – зазначаються відомості про суб’єкта господарювання   – заявника:

реквізити суб’єкта із зазначенням його місцезнаходження;

ознаки його виду діяльності;

відмітка про особливість виду його діяльності.

У розділі ІІІ Заяви заявником зазначаються відомості про місце зберігання та відомості про товар (продукцію).

У розділі ІV Заяви зазначаються відомості про документи / копії документів, що подаються разом із заявою.

Заява підписується керівником суб’єкта господарювання або фізичною особою – підприємцем, або уповноваженою особою.

Яка відповідальність передбачена за порушення норм щодо внесення місць зберігання до Реєстру?

Відповідно до пункту 35 частини другої статті 73 Закону України від 18.06.2024 № 3817 за порушення норм цього Закону до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, а саме:

за зберігання спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру місць зберігання, – 100 відсотків вартості товарів (продукції), наявних у такому місці зберігання, але не менше 3 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

У разі виявлення факту зберігання суб'єктом господарювання тютюнової сировини без внесення у передбачених цим Законом випадках місць зберігання до Реєстру податковий орган не пізніше трьох робочих днів з дня виявлення такого факту накладає арешт на таку тютюнову сировину і звертається до суду для винесення рішення про її конфіскацію та знищення (частина сьома статті 73 Закону України від 18.06.2024 № 3817).

Довідково:

Наказ Міністерства фінансів України від 17.03.2025 № 159 «Про затвердження форми заяви про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру місць зберігання та про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі місць зберігання, порядку її заповнення, форми витягу з Єдиного реєстру місць зберігання та Кодів і видів товару (продукції)», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18 квітня 2025 р. за № 604/44010.

Наказ Державної податкової адміністрації України від 28 травня 2002 року № 251 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 15 серпня 2002 року за № 670/6958.

Постанова Кабінету Міністрів України від 24 січня 2025 року № 68 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру місць зберігання».

Закон України від 18 червня 2024 року № 3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».

Головне управління ДПС у Полтавській області