Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Лубенська ДПІ: відкрите спілкування з платниками податків

опубліковано 05 березня 2024 о 14:27

Сервісне обслуговування платників податків та надання адміністративних послуг – одна із основних функцій податкової служби.
В період з 26 лютого по 1 березня 2024 року до Лубенської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Полтавській області для отримання адміністративних послуг, консультацій з питань податкового законодавства та з інших питань, що відносяться до компетенції податкових органів звернулось 690 платників податків – підприємців, юридичних осіб, а також мешканців Лубенської територіальної громади та іншої території України.
 Найбільш запитуваними є і залишаються послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки, їх отримали 91 фізична особа, з них 10 громадян з іншого регіону України. Видано 57 відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків, з них 2 відомості громадянам з іншого регіону України.
Протягом тижня фахівці Центру обслуговування платників Лубенської ДПІ зареєстрували 14 платників єдиного податку, 3 реєстратори розрахункових операцій, 10 розрахункових книжок та 6 програмних реєстраторів розрахункових операцій. Видано  33 витяги з реєстру платників єдиного податку, в тому числі 2 витяги  фізичним    особам - підприємцям з міста Каховка. Двом платникам було відмовлено в реєстрації спрощеної системи оподаткування. Внесено зміни до свідоцтв платників єдиного податку відповідно до поданих заяв та анулювання по 24 платниках. Сформовано та видано 3 довідки підтвердження статусу податкового резидента України, з них 1 довідку платнику з іншого регіону. Скасовано 1 реєстратор розрахункових операцій.
Щоденно опрацьовувалися відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо реєстрації та обліку платників. Зокрема, за тиждень було опрацьовано 39 відомостей.
Надання адміністративних послуг є і залишається пріоритетним напрямком в роботі Лубенської ДПІ, але при цьому в ЦОП Лубенської ДПІ платникам та громадянам надавалися консультаційні та інформаційні послуги щодо порядку заповнення податкових декларацій та розрахунків, користування електронними сервісами ДПС, щодо використання програмного забезпечення для подання звітності в електронному вигляді та на магнітних носіях. Працівниками ДПІ за тиждень було залучено 106 платників податків до подачі звітності в електронному вигляді, в тому числі 17 юридичних осіб та 80 фізичних осіб– підприємців та 9 громадян.
На постійній основі здійснюється приймання вхідної кореспонденції,   взяття на облік платників податків, платників єдиного внеску, об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, погоджування довідок-розрахунків про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску. За тиждень для  погодження довідки - розрахунку, щодо сплати єдиного внеску для установ банків звернулися 3 платника податків.
В Центрі обслуговування платникам податків надаються роз’яснення вимог Закону України № 3219–IX «Про внесення змін до Податкового кодексу  України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» в частині впровадження нових змін щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Фахівці Центру обслуговування платників податків завжди готові надати допомогу в отриманні адміністративних та інших послуг, які надаються органами Державної податкової служби не лише громадянам Лубенської територіальної громади, але й особам з інших регіонів України.
Для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті https://cabinet.tax.gov.ua у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.
Одночасно повідомляємо, що ДПС розроблено мобільний застосунок «Моя податкова», який доступний громадянам та може бути завантажений на телефони як на платформі Android, так і iOS!
«Моя податкова» - простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби громадянами, а також сплати податків з використанням запропонованих платіжних систем. Частина сервісів застосунку доступні без ідентифікації: перевірка чека, пошук акцизної марки, дані з реєстру платників ПДВ, єдиного податку. Інші сервіси доступні після ідентифікації будь-яким файловим КЕП або хмарним КЕП– ДіяПідпис, SmartID від Приватбанку та інші. 
Начальник Лубенської ДПІ на постійній основі приймає участь у виробничих нарадах та засіданнях виконавчого комітету Лубенської міської ради.
Протягом тижня відбулися: виробнича нарада під головуванням Лубенського міського голови Олександра Грицаєнка, на якій розглядалися питання життєдіяльності Лубенської територіальної громади; засідання районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в Лубенській районній військовій адміністрації під головуванням Сергія Сіряченка; засідання виконавчого комітету Лубенської міської ради та засідання вченої ради з нагоди 103-ї річниці від дня заснування Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка». У всіх цих заходах прийняв участь начальник Лубенської ДПІ Олександр Коломієць.
    
Лубенська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області