Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

За січень місяць Диканською ДПІ надано понад 300 адміністративних послуг

опубліковано 08 лютого 2024 о 14:46

Розвиток інформаційного суспільства вимагає встановлення підвищених стандартів до інформаційного забезпечення надання адміністративних послуг. Одним із завдань органів державної влади, що формують і реалізують державну податкову політику, є організація та надання якісних адміністративних послуг.

Платники мають можливість ознайомити з переліком адміністративних послуг, які надаються державними податковими інспекціями, на головній сторінці вебпорталу ДПС України, вкладка «Адміністративні послуги».

Станом на 01.02.2024 року Центр обслуговування платників Диканської  державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Полтавській області відвідало 259 платників  податків – підприємців та юридичних осіб, а також пересічних громадян.
З початку поточного року Центром обслуговування платників Диканської  ДПІ надано 361 адміністративну послугу, з яких 18 послуг платникам інших регіонів України.
Серед них найбільшим попитом користується послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. Цією послугою скористались 129 громадян, у тому числі  7 громадян з інших регіонів України.  Популярністю користується послуга з видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків – за січень місяць її отримали 122 громадян, з них 3 - з іншого регіону. Надано 2 витяги з реєстру платників податку на додатну вартість. 

Окрім адміністративних послуг, в ДПІ надаються консультаційні та інформаційні послуги щодо діючої системи оподаткування, проведення звірки про сплату майнових податків, нарахування та сплату податків, порядку заповнення податкових декларацій та розрахунків, кампанії декларування доходів громадян отриманих за 2023 рік, яка розпочалася з 01 січня 2024 року, на сьогодні подано 5 декларацій. Зокрема: від отримання спадщини – 4 громадян, задекларовано доходу 2403,0 тис. грн, ПДФО – 120,1 тис. грн., військового збору – 36,0 тис.грн.; від надання інших послуг – 1 громадян, задекларовано доходу в сумі 12,0 тис.грн., ПДФО – 2,2 тис. грн., військового збору – 0,2 тис.грн.

Протягом січня 2024 року фахівці Центру обслуговування платників Диканської ДПІ опрацювали 23 заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (з них 6 платникам Голопристанського району Херсонської області) та видали 7 витягів з реєстру платників єдиного податку (з них 2 платникам Голопристанського району Херсонської області), зареєстрували 3 реєстратори розрахункових операцій, 16 книг обліку розрахункових операцій та 16 розрахункових книжок. Підтверджено статус податкового резидента України 4 фізичним особам.

У Центрі обслуговування платників також видавались довідки про зміну реєстраційного номера облікової картки платника податків, приймалась вхідна кореспонденція, проводилася робота по взяттю на облік платників податків, платників єдиного внеску, об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, надавалися реквізити на сплату податків та зборів.

Диканською ДПІ постійно надаються рекомендації з питань використання сервісу ДПС «Електронний кабінет платника». Надається практична допомога щодо подання звітності в електронному вигляді через Електронний кабінет та інші можливості при його використанні.

Нагадуємо, що перелік адміністративних послуг, які надаються Центрами обслуговування платників можна переглянути на офіційному порталі Головного управління ДПС у Полтавській області за посиланням http://poltava.tax.gov.ua .

Звертаємо увагу громадян, що отримати якісні адміністративні послуги можливо в онлайн-режимі, використовуючи сервіс «Електронний кабінет платника».

Вхід до Електронного кабінету платника здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua

Диканська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області