Головне управління ДПС
у Полтавській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Добровільне декларування громадян – тема чергового засідання круглого столу у Машівській ДПІ

опубліковано 13 січня 2022 о 14:16

12.01.2022 у Машівській ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області відбувся «круглий стіл» з платниками податків за участю начальника ДПІ Валентини Ільченко. Одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб, стало основною темою проведеного заходу.
Валентина Ільченко розповіла, що згідно Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року проводиться кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб. Також проінформувала присутніх осіб про особливості та об’єкти одноразового (спеціального) декларування, строки його проведення, порядок сплати спеціального збору, державні гарантії декларантам тощо.
На практикумі проаналізували, які саме активи фізичної особи можуть бути об’єктами такого декларування та хто може бути декларантом, та в який період проводиться кампанія декларування
Також, фізичних осіб цікавило питання в якому форматі подається декларація.
На що було зазначено, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі.
Одноразове (спеціальне) добровільне декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету - це цивілізований спосіб на законних підставах вивести з «тіні» доходи, сплативши до держбюджету визначений збір-наголосили в ДПІ.
Зустріч за «круглим столом» пройшла в атмосфері взаєморозуміння та поваги і завершилася у форматі «запитання-відповіді».

Машівська ДПІ