Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій

опубліковано 24 травня 2024 о 12:57

У Новосанжарській ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області на запитання платників податків під час чергового сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій  та програмних реєстраторів розрахункових операцій  в. о. начальника Новосанжарської ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області Світлана Китайгора.

Під час спілкування посадовиця наголошувала суб’єктам господарювання, що застосування РРО чи ПРРО є обов’язковим для усіх суб’єктів господарювання, незалежно від видів діяльності та систем оподаткування, які здійснюють розрахункові операції. Законодавством дозволено не застосовувати РРО тільки платникам єдиного податку 1 групи або інших груп при здійсненні роздрібної торгівлі на території села та селища товарами (крім підакцизних товарів), за умови використання книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок та дотримання торгівцями інших норм, передбачених законодавством. 

Платників також цікавили переваги застосування ПРРО, порядок його реєстрації та використання. А отже, податківиця акцентувала увагу, що програмний РРО має беззаперечні переваги перед класичним, оскільки дозволяє використовувати безкоштовне програмне рішення від ДПС (ПРРО), яке забезпечує функціональні можливості, як і класичний реєстратор розрахункових операцій, необмежений термін використання, швидка реєстрація та встановлення програмного забезпечення, можливість відправляти фіскальні чеки покупцям в електронному вигляді.

 Кожному платникові податків, який зателефонував на «гарячу лінію», було надано вичерпне роз’яснення.

 

Новосанжарська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області