Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Глобинській ДПІ проведено сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія», щодо декларування доходів громадян

опубліковано 12 квітня 2023 о 13:20

10.04.2023 року начальником Глобинської ДПІ Вітою Шаповал проведено сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія».

 У ході відповідей на запитання зазначено, що декларування доходів громадян триватиме до 1 травня 2023 року, а  декларацію з метою отримання податкової знижки можна подати до кінця року  (не пізніше 31.12.2023р.)

Найактуальнішим було питання про порядок оподаткування операцій з продажу об’єктів рухомого майна та отримання податкової знижки за навчання. 

У відповіді зазначено, що дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню. При продажу (обміну) протягом звітного періоду другого об'єкта рухомого майна  застосовується ставка 5%. При продажу (обміну) протягом звітного періоду третього та наступних об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу дохід підлягає оподаткуванню за ставкою18%. 

При отриманні права на податкову знижку особа, яка хоче отримати виплату, повинна: 

- мати громадянство України та реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), крім випадків, коли особа через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття РНОКПП та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті; отримувати доходи у вигляді заробітної плати, загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не має перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена на суму наданої платнику податку податкової соціальної пільги (за її наявності). 

Також передбачено окремий додаток ФЗ для здійснення розрахунку суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв’язку із використанням права на податкову знижку.  

Декларацію про майновий стан і доходи платники податків подають за місцем податкової адреси. 

Податкову декларацію можна подати особисто або уповноваженою на це особою; або надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. 

При направленні декларації засобами електронного зв’язку можливо скористатися електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна. 

Глобинська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області