У Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомляють, що відповідно до п.п.392.1. 2 п.392.1 ст.392 ПКУ контролюючою особою є фізична особа або юридична особа - резиденти України, що є прямими або опосередкованими власниками (контролерами) контрольованої іноземної компанії.
Зокрема, іноземна компанія визнається контрольованою іноземною компанією, якщо фізична особа - резидент України або юридична особа-резидент України (далі - контролююча особа):
а) володіє часткою в іноземній юридичній особі у розмірі більше ніж 50 відсотків, або
б) володіє часткою в іноземній юридичній особі у розмірі більше ніж 10 відсотків (25 відсотків - для 2022 та 2023 років) за умови що декілька фізичних осіб - резидентів України та/або юридичних осіб - резидентів України володіють частками в іноземній юридичній особі, розмір яких у сукупності становить 50 відсотків і більше, або
в) окремо або разом з іншими резидентами України - пов’язаними особами здійснює фактичний контроль над іноземною юридичною особою.
Відповідно до п.п.392.5.2. п.392.5 ст.392 ПКУ контролюючі особи - фізичні особи зобов’язані подавати Звіт про контрольовані іноземні компанії (далі - Звіт) до контролюючого органу одночасно з поданням річної Декларації про майновий стан і доходи (далі - Декларація) за відповідний календарний рік засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог Закону щодо електронного документообігу та кваліфікованого електронного підпису.
До Звіту в обов’язковому порядку додаються завірені належним чином копії фінансової звітності контрольованої іноземної компанії, що підтверджують розмір прибутку контрольованої іноземної компанії за звітний (податковий) рік. Якщо граничні строки підготовки фінансової звітності у відповідній іноземній юрисдикції спливають пізніше граничних строків подання річної Декларації, такі копії фінансової звітності контрольованої іноземної компанії подаються разом із річною Декларацією за наступний звітний (податковий) період.
Головне управління ДПС у Полтавській області