Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Оподаткування акцизним податком спирту етилового та біоетанолу: внесено зміни

опубліковано 09 січня 2025 о 08:04

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомляють, що 1 січня 2025 року набрав чинності Закон України від 9 жовтня 2024 року № 4014-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування акцизним податком спирту етилового та біоетанолу» (далі – Закон № 4014-IX). Даний закон ухвалено з метою покращення податкового законодавства України в частині забезпечення повноти сплати акцизного податку виробниками спирту етилового та біоетанолу.

Закон № 4014-IX вносить зміни до  Податкового кодексу України (далі – Кодекс) і Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»  від 18.06.2024 № 3817-IX (далі - Закон № 3817-IX), якими передбачені особливості обчислення акцизного податку виробниками спирту етилового й біоетанолу.

Підрозділ 5 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу доповнено пунктом 49,  яким встановлено, що тимчасово, до набуття Україною повноправного членства в Європейському Союзі, але не довше ніж до 1 січня 2030 року, виробники спирту етилового, біоетанолу обчислюють акцизний податок з урахуванням таких особливостей.

49.1. Виробники спирту етилового, біоетанолу при обчисленні за податковий (звітний) період акцизного податку з виробленого на митній території України спирту етилового, біоетанолу враховують значення гарантованого податкового зобов’язання з акцизного податку за такий період.

Під гарантованим податковим зобов’язанням з акцизного податку розуміється величина податкового зобов’язання з акцизного податку, розрахована виходячи з максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу.

Під максимальною продуктивністю обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу розуміється максимальний обсяг спирту етилового, біоетанолу в літрах 100-відсоткового спирту етилового, який може бути вироблений за добу на обладнанні, що забезпечує повний технологічний цикл виробництва спирту етилового, біоетанолу.

Пунктом 49.2 запроваджено формулу, за якою обчислюється гарантоване податкове зобов’язання з акцизного податку за податковий (звітний) період (ГПЗ). 

Вимоги цього пункту не поширюються на суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на право виробництва біоетанолу та здійснюють виробництво виключно біоетанолу.

Також, частину другу статті 3 Закону № 3817-IX  доповнено новими абзацами, які передбачають, що суб’єкти господарювання, які отримали ліцензію на право виробництва спирту етилового або ліцензію на право виробництва біоетанолу, зобов’язані до початку провадження своєї діяльності надати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, розрахунок максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу за формою, передбаченою порядком визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

У разі зміни максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу такі суб’єкти господарювання зобов’язані надати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, оновлений розрахунок протягом 30 календарних днів з дня такої зміни.

 

Головне управління ДПС у Полтавській області