Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Суд підтримав позицію податківців щодо рішення про відповідність платника ПДВ критеріям ризиковості

опубліковано 18 жовтня 2024 о 08:47

Комісією Головного управління ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийняте рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника.

Відмовляючи в задоволенні позову у справі № 440/6249/24, суд звернув увагу, що в якості єдиної підстави для неправомірності прийняття оскаржуваного рішення був аргумент позивача стосовно того, що період діяльності платника податків з 2021 року вже був предметом дослідження у справі № 440/5709/22, рішення по якій набрало законної сили після визначених КАС України механізмів та процедур оскарження в апеляційному та касаційному порядку і, на думку позивача, у контролюючого органу не існувало жодних підстав для повторного віднесення підприємства до категорії ризикових на підставі цього ж періоду діяльності платника податків.

При цьому, суд зауважив, що за змістом Витягу з протоколу Комісії Головного управління ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, підставами для прийняття Комісією рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку, що оскаржувалося по справі № 440/5709/22, слугували висновки контролюючого органу по господарських операціях позивача за листопад 2021 року, а саме: « ... Відповідно до даних Єдиного реєстру податкових накладних встановлено, що за листопад 2021року здійснено придбання продукції в основних постачальників, однак в Єдиному реєстрі податкових накладних відсутня інформація щодо реалізації придбаних товарів. Також підприємство не забезпечено в достатньому обсязі трудовими, виробничими ресурсами для надання послуг охорони в обсягах зазначених у податкових накладних».

Водночас, за змістом витягу з протоколу Комісії Головного управління ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, підставами для прийняття рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку, що є предметом оскарження по справі № 440/6249/24 слугували висновки контролюючого органу по господарських операціях позивача за період з вересня по грудень 2021 року, а також за період з 01.01.2022 по 16.05.2023, а саме: «... Згідно Єдиного реєстру податкових накладних не здійснювало реалізацію товарів/послуг. За цей період придбано продукти харчування з обмеженим терміном зберігання (цукор, масло, ковбаса, хек, сік, нектар) профіль та інше. Крім того, підприємство має недостатню кількість трудових ресурсів, необхідних для здійснення господарської операції в обсягах, зазначених у податковій накладній/розрахунку коригування (за відсутності інформації щодо придбання послуг з виконання робіт, які необхідні для здійснення господарської операції)…».

За викладених обставин, суд вважає помилковими та такими, що не відповідають дійсним обставинам справи, твердження позивача про те, що підставами для прийняття рішень слугували висновки контролюючого органу по одних і тих же господарських операціях платника податку.

Таким чином, зважаючи на відсутність у позивача будь-яких інших обґрунтувань та документальних підтверджень щодо неправомірності винесення контролюючим органом відносно нього рішення  про відповідність критеріям ризиковості платника, суд не вбачає підстав для визнання такого рішення протиправним та його скасування за наслідками розгляду справи № 440/6249/24.

Головне управління ДПС у Полтавській області