Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про визначення мінімального податкового зобов’язання

опубліковано 20 листопада 2023 о 08:31

Головне управління ДПС у Полтавській області інформує, що мінімальне податкове зобов’язання (далі – МПЗ) – це мінімальна величина податкового зобов’язання зі сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, розрахована відповідно до Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Першим роком, за який визначається МПЗ, є 2022 рік.

Порядок розрахунку МПЗ визначається ст. 38.1 ПКУ та обчислюється за відповідними формулами для земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь. МПЗ обчислюється контролюючим органом на підставі даних Держреєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру та/або належним чином засвідчених копій відповідних документів платника податків, зокрема, документів, що підтверджують право власності/ користування (пп. 17.14.3 ПКУ). Особливості розрахунку МПЗ за 2022 та 2023 звітні роки визначені п. 67 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Очільниця податкової служби Полтавщини Алла Рябкова під час виступу проінформувала представників місцевих медіа, що новим резервом надходжень до місцевих бюджетів у 2023 році є мінімальне податкове зобов’язання, та підкреслила: «Дуже важливим завданням в цьому напрямку є робота щодо інвентаризації (звірки) даних щодо актуальності внесеної інформації про земельні ділянки, які належать до сільськогосподарських угідь за межами населених пунктів, та їхніх власників, а також ефективна співпраця з представниками територіальних громад у форматі відкритого діалогу».

Відповіді на поширені запитання щодо визначення МПЗ читайте на вебпорталі ДПС за посиланнями - https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/727040.html , https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/655884.html

                                                      Головне управління ДПС у Полтавській області