Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Право на отримання податкової знижки на навчання

опубліковано 23 листопада 2022 о 08:23

      Глобинська ДПІ ГУ ДПС  у Полтавській області нагадує, що відповідно до ст.166 п.166.3 Податкового кодексу України подати декларацію з метою отримання податкової знижки мають право громадяни, які понесли витрати на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.
    Тобто, право на отримання податкової знижки мають платник податку та/або члени сім’ї першого ступеня спорідненості (батьки, чоловік, дружина, діти, у тому числі усиновлені).
       Якщо за навчання студента сплатили особи, які не є членами його сім’ї першого ступеня споріднення (дід, баба та інші особи), вони не мають права на податкову знижку.
      Для отримання податкової знижки на навчання необхідно звернутися до територіального органу Державної податкової служби України за місцем реєстрації платника податків.
        Документи, що підтверджують право на податкову знижку на навчання:
- заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування;
- копія паспорта та РНОКПП особи, яка сплатила за навчання, крім випадків, коли особа через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття РНОКПП та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті (якщо за навчання сплачує член сім’ї);
- копія паспорта (свідоцтва про народження) особи, яка навчається;
- податкова декларація про майновий стан і доходи за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 -859( у редакції наказу Міністерства фінансів України від 17.12.2020 р.-783) (далі – податкова декларація);
- відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери щодо суми сплачених коштів за вказаний період;
- договір з навчальним закладом, в якому обов’язково повинно бути відображено вартість навчання та строк оплати;
- довідка про заробітну плату за звітний період з обов’язковим включенням сум утримуваних податків;
- документи, що підтверджують ступінь споріднення у разі компенсації вартості навчання членом сім’ї першого ступеня споріднення (наприклад, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб).
     Копії документів, які подані на підтвердження платником податків витрат та копії договорів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією, а оригінали цих документів не надсилаються територіальному органу Державної податкової служби України, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого Податковим кодексом України.
  квитанцій (check.gov.ua), який надає можливість перевірити факт оплати за кодом квитанції.
     До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, договорами з навчальним закладом, довідкою про отримані у звітному році  Звертаємо увагу на те, що податкова знижка нараховується на доходи, які отримані у вигляді заробітної плати, при цьому сума податкової знижки не повинна перевищувати розмір заробітної плати, яку платник отримав протягом року.
       Фізична особа – підприємець не має право на податкову знижку щодо доходів, одержаних від підприємницької діяльності.
     Разом з тим, право на податкову знижку має фізична особа-підприємець, яка одночасно є найманою особою, виключно до доходів, одержаних у вигляді заробітної плати протягом звітного податкового року.
       Граничний термін подання податкової декларації для реалізації права на податкову знижку за 2021 рік – 31 грудня 2022 року. Податкову декларацію для отримання податкової знижки можна подати як особисто, так і в електронній формі, скориставшись електронним сервісом "Електронний кабінет платника".
 

                                                                                                                            Глобинська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області