Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Чи має право платник податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи, включити до податкової знижки кошти, сплачені у вигляді орендної плати за договором оренди житла?

опубліковано 28 листопада 2022 о 13:53

Право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України від  02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

         Відповідно до п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, нарахованого                   у вигляді заробітної плати, зменшеного  з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи.

         Платник податку має право скористатися зазначеною в п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ податковою знижкою виключно за умови, що він та/або члени його сім’ї першого ступеня споріднення:

     не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;

     не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

         Розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на               1 січня звітного (податкового) року.

 

Головне управління ДПС у Полтавській області