Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Умови звільнення від відповідальності платників податків, які мають/не мають можливість своєчасно виконати свій податковий обов’язок у період дії воєнного стану в Україні

опубліковано 16 серпня 2022 о 08:58

Відповідно ст.124 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) за порушення платником податків правил сплати (перерахування) узгоджених сум грошових зобов’язань (крім грошового зобов’язання у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, а також пені) контролюючим органом застосовуються штрафні (фінансові) санкції передбачені ПКУ.  

Також ст. 129 ПКУ передбачено нарахування пені контролюючим органом.  

Крім того, ст.163 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов’язкових платежів) передбачена адміністративна відповідальність.  

   У разі якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) фізичній особі податкове/податкові повідомлення-рішення з податку на майно у строки, встановлені відповідними нормами ПКУ, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої ПКУ за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання (п. 124.5 ст.124 ПКУ).

Відповідно до пп. 69.3 п. 69 Підрозділу 10. «Інші перехідні положення» ПКУ платники податків, які у зв’язку з наслідками їх безпосередньої участі у воєнних діях не дотрималися термінів виконання податкових обов’язків, звільняються від відповідальності, передбаченої цим Кодексом за невиконання податкових обов’язків, за умови виконання таких обов’язків протягом одного місяця з дня закінчення дії наслідків, які унеможливили виконання таких обов’язків.

 

Головне управління ДПС у Полтавській області