Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Трансфертне ціноутворення: запровадження трирівневої документації

опубліковано 17 вересня 2020 о 08:29

ГУ ДПС у Полтавській області звертає увагу платників податків на зміни та доповнення, які були прийняті Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон №466), в частині трансфертного ціноутворення (далі – ТЦ).

Законом № 466 внесені зміни та доповнення для урегулювання актуальних питань трансфертного ціноутворення, зокрема, щодо запровадження трирівневої документації.

Трирівнева модель звітності з ТЦ, рекомендована ОЕСР (крок 13 Плану BEPS) дозволить створити сприятливі умови для ведення бізнесу в Україні та здійснювати контроль над операціями в рамках міжнародних груп компаній.

Відповідно до оновленої редакції пп. 39.4.2 п.39.4 статті 39 Кодексу платники податків, які у звітному році здійснювали КО, разом із звітом про такі операції зобов’язані подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, також повідомлення про участь у міжнародній групі компаній. Підпунктом 39.4.2.2 п.39.4 ст. 39 Кодексу визначено невиключний перелік інформації, яку має містити таке повідомлення. Визначено, що форма та порядок складання такого повідомлення затверджуються Міністерством фінансів України.

Трирівнева структура документації з ТЦ, що запроваджується, відповідає положенням Глави V «Документація» та додатків до неї з Настанов ОЕСР 2017 та містить:

- документацію з ТЦ (локальний файл – за термінологією Настанов ОЕСР - 2017) (пп.39.4.6 п 39.4 ст. 39 Кодексу);

- глобальну документацію з ТЦ (майстер-файл, при доході за рік понад 50 млн. євро та за наявності відповідного запиту контролюючого органу із вимогою надати таку документацію) (п.39.4 ст. 39 Кодексу доповнено новою редакцією пп.39.4.7), та

- звіт у розрізі країн міжнародної групи компаній (є об’єктом автоматичного обміну податковою та фінансовою інформацією; подається при доході групи - понад 750 млн. евро за рік;) (п.39.4 ст.39 Кодексу доповнено новими пунктами 39.4.10 - 39.4.14).

Крім того, відповідно до перехідних положень Кодексу, норми щодо подання платниками податків:

- повідомлення про участь у міжнародній групі компаній (МГК) – вперше застосовуються у 2021 році за 2020 рік;

- глобальної документації з ТЦ (майстер-файлу) – вперше застосовуються щодо фінансового року, який закінчується у 2021 році;

- звіту у розрізі країн МГК вперше застосовуються щодо фінансового року, який закінчується у 2021 році, але не раніше ніж у рік, в якому компетентними органами укладено багатосторонню про автоматичний обмін міждержавними звітами.

 

Головне управління ДПС у Полтавській області