Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Закон № 466/зміни до ПКУ (податковий борг)

опубліковано 11 серпня 2020 о 09:12

Законом України від 16.01.2020  № 466-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" (далі – Закон) внесено зміни до Податкового кодексу України, які набули чинності 23 травня 2020 року.

Законом, зокрема, вносяться зміни до Податкового кодексу України, що стосуються стягнення заборгованості та погашення податкового боргу:

- встановлено, що стягнення заборгованості з частини чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об’єднань здійснюється у порядку, визначеному ПК України.

Підрозділ 10 «Інші перехідні положення» Податкового кодексу України доповнено п.11, згідно якого, стягнення заборгованості з частини чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об'єднань здійснюється у порядку, визначеному статтями 59 (податкова вимога), 60 (відкликання податкової вимоги)  глави 4, статтями 87 - 101 глави 9 розділу II цього Кодексу - тобто в загальному порядку погашення податкового боргу платника податків визначеному ПК України.

- скорочено строк, наданий для самостійного погашення платником податків суми податкового боргу, з 60 до 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до п.95.2 ст.95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

- доповнено підстави звільнення майна платника податків – боржника з податкової застави.

Відповідно до п.93.1 ст.93 ПК України майно платника податків звільняється з податкової застави,  зокрема, з дня: отримання контролюючим органом підтвердження повного погашення сум розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань та процентів за користування розстроченням (відстроченням) в установленому законодавством порядку; отримання платником податків згоди контролюючого органу на відчуження майна, що перебуває у податковій заставі.

- скорочено з двох до одного місяця строк, протягом якого платник податків, що має податковий борг, може самостійно здійснити оцінку майна, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п.95.12 ст.95 ПК України платник податків має право самостійно здійснити оцінку шляхом укладення договору з оцінювачем. Якщо платник податків самостійно не здійснює оцінку протягом одного місяця з дня прийняття рішення про реалізацію майна, контролюючий орган самостійно укладає договір про проведення оцінки майна.

                                                         

Головне управління ДПС у Полтавській області