Продаж домашніх тварин через соціальні мережі, спеціалізовані сайти та онлайн-майданчики є поширеним способом заробітку. Водночас не всі продавці замислюються над тим, що систематична реалізація тварин без державної реєстрації діяльності та сплати податків із отриманих доходів є грубим порушенням законодавства.
Так, у травні 2026 року в рамках розгляду повідомлень громадян, отриманих через цифровий сервіс ДПС «ТАХ Control» фахівцями Головного управління ДПС у Полтавській області проведено фактичну перевірку громадянки, яка пропонувала до продажу кошенят популярної породи з рідкісним типінгом. В ході перевірки зафіксовано факт продажу домашньої тварини та встановлено низку ознак, які свідчать про ведення систематичної господарської діяльності. Серед них – регулярне розміщення оголошень про продаж тварин та використання реклами для пошуку покупців в соціальних мережах.
Наслідком перевірки стало складання на продавчиню протоколу про адміністративну відповідальність за статтею 164 КУпАП за порушення порядку провадження господарської діяльності, який направлено для розгляду до відповідного судового органу за місцем вчинення правопорушення.
Головне управління ДПС у Полтавській області наголошує, що відповідно до ст. 164 КУпАП провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом – тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, або пов'язані з отриманням доходу у великих розмірах, – тягнуть за собою накладення штрафу від двох тисяч до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.
Працювати легально – означає уникати фінансових ризиків та неприємних сюрпризів під час перевірок.
Головне управління ДПС у Полтавській області