Фахівці Миргородської ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області на постійній основі роз’яснюють суб’єктам господарювання особливості податкового законодавства, зокрема в частині застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО).
Платникам нагадують, що використовувати РРО/ПРРО зобов’язані:
- фізичні особи – підприємці, які є платниками єдиного податку ІІ-IV груп, при здійсненні розрахункових операцій у готівковій або безготівковій формі із застосуванням платіжних карток;
- фізичні особи – підприємці та юридичні особи на загальній системі оподаткування;
- підприємці, що займаються інтернет-торгівлею з отриманням готівки за товар через свого кур’єра або від поштового оператора.
Не потрібно застосовувати у своїй діяльності РРО/ПРРО:
- підприємцям, які приймають банківську оплату на свій ФОП-рахунок за реквізитами IBAN;
- отримують післяплату через Укрпошту, маючи договір з Укрпоштою;
- надають послуги та отримують оплату виключно через дистанційні канали обслуговування при відсутності фактичного місця розрахунку;
- касовий апарат для ФОП І групи не потрібен взагалі – навіть якщо розрахунок через готівку;
- підприємці в сільській місцевості, що займаються роздрібною торгівлею, але з обов’язковим веденням ними розрахункової книги та книги обліку розрахункових операцій.
Корисні посилання:
До уваги користувачів ПРРО: актуальні програмні рішення від ДПС.
Оновлено версію програмного забезпечення мобільних додатків безоплатного ПРРО від ДПС для операційних систем Android та iOS.
Оновлено версії програмного забезпечення безоплатного ПРРО від ДПС та АРІ фіскального сервера ДПС.
Миргородська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області