Кременчуцька ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області нагадує суб’єктам господарювання про необхідність дотримання вимог законодавства щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) або програмних РРО (ПРРО).
Чи потрібно використовувати РРО/ПРРО на кожен об’єкт господарювання, якщо вони розташовані за однією адресою, але у різних приміщеннях? Відповідь на це питання міститься у Законі України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).
Згідно з пунктом 1 статті 3 Закону № 265, підприємці, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі, зобов’язані проводити такі операції через зареєстровані, опломбовані та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через ПРРО, що зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу.
Відповідно до статті 2 Закону № 265, місцем проведення розрахунків є локація, де здійснюється оплата за товари або послуги, а також зберігаються отримані готівкові кошти. Це означає, що кожен окремий об’єкт, де здійснюються розрахункові операції, незалежно від того, чи знаходиться він за тією ж адресою, має бути обладнаний окремим РРО або ПРРО.
Отже, якщо суб’єкт господарювання має кілька торгових точок чи приміщень для надання послуг, навіть якщо вони розташовані за однією адресою, кожне місце проведення розрахунків повинно бути обладнане відповідним реєстратором (ЗІР).
Дотримання норм податкового законодавства – це запорука фінансової стабільності бізнесу та уникнення штрафних санкцій. Подбайте про прозорість своєї діяльності та використовуйте РРО/ПРРО відповідно до вимог законодавства!
Кременчуцька ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області