Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Об’єднана звітність: з 1 січня 2025 року змінюється порядок подання податкових розрахунків для фізичних осіб

опубліковано 26 лютого 2025 о 13:02

Лубенська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області інформує, що з 01 грудня 2024 року набрав чинності Закон України від 10.10.2024 № 4015-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану (далі – Закон № 4015). Відповідно до Закону № 4015, з 01 січня 2025 року змінюється термін подання звітності з податку на доходи фізичних осіб, також змінюється термін подання єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Податковий розрахунок) необхідно подавати щомісячно, починаючи з січня 2025 року. Такий місячний звіт подається протягом 20 календарних днів після останнього дня звітного місяця. Тобто, першу щомісячну звітність за січень 2025 року необхідно подати до 20 лютого 2025 року. Разом з тим повідомляємо, за IV квартал 2024 року податковий розрахунок необхідно подати у термін, визначений для квартальної звітності, тобто не пізніше 10 лютого 2025 року.

Таким чином, об’єднана звітність яка вводиться з січня 2025 року, передбачає щомісячне подання податкових розрахунків для фізичних осіб, першу звітність потрібно подати до 20 лютого 2025 року, а за IV квартал 2024 року до 10 лютого 2025 року.

 

Лубенська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області