Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

До уваги платників щодо відпустки ФОП

опубліковано 09 липня 2024 о 14:59

До фахівців Гребіківської ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області звертаються за консультацією щодо можливості скористатися правом на відпустку. Відповідно до чинного законодавства, платники єдиного податку І та ІІ груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки.
Платники єдиного податку І та ІІ груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Сплачені суми єдиного податку, підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку. Тобто, якщо підприємець вже сплатив авансовий внесок за місяць, в якому він планує бути у відпустці (наприклад, у разі сплати єдиного податку авансом за квартал), така сума за його заявою зараховується в рахунок майбутніх платежів з єдиного податку. 
Інформація про період щорічної відпустки подається за заявою у довільній формі. Заяву на відпустку можна подати за допомогою Електронного кабінету ДПС. Фізична особа – підприємець, після авторизації в приватній частині електронного кабінету скориставшись меню «Листування з ДПС» має можливість надіслати до контролюючого органу лист, який містить заяву довільної форми щодо періоду щорічної відпустки. Форма підготовки такої кореспонденції передбачає заповнення або вибір із запропонованих наступних реквізитів:
- код ДПІ, до якого відправляється лист;
- тип документа;
- тематика звернення;
- короткий зміст листа;
- сканований документ, який необхідно завантажити (файл у форматі pdf загальним розміром до 5 МБ).
Протягом одного робочого дня після надсилання Заяви її автора буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації Заяви в органі ДПС, до якого вона направлена. Інформацію щодо отримання та реєстрації Заяви в органі ДПС платник може переглянути у вкладці «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету.
Звертаємо увагу:
З метою уникнення порушення термінів сплати авансових платежів рекомендовано подавати до контролюючого органу заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки.
Нормами ПКУ не передбачено розірвання строків відпустки.
Якщо тривалість відпустки є меншою одного календарного місяця, то підстави для звільнення від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця відсутні.
Якщо підприємець в обраний ним період відпустки (вказаний у заяві) хворів і така хвороба тривала 30 і більше календарних днів – він має право відкликати заяву. Але при цьому потрібно встигнути до початку відпустки.
На період відпустки повинна бути припинена діяльність та відсутній дохід. Якщо на поточний рахунок в період відпустки надійдуть грошові кошти, у ФОП має бути документальне підтвердження того, що це кошти за товари (послуги), поставлені до початку відпустки, або ж раніше був укладений договір, який передбачає перерахування передоплати.
На час відпустки платники єдиного податку не звільняються від сплати інших податкових платежів і подання звітності.

Гребінківська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області