Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Центр обслуговування платників Лубенської ДПІ: Аналіз надання адміністративних послуг за І півріччя 2024 року

опубліковано 08 липня 2024 о 13:41

В Україні з 2012 року започатковано надання адміністративних послуг та створено Центри обслуговування платників Державної податкової служби.

Однією із основних функцій податкової служби є сервісне обслуговування платників податків та надання адміністративних послуг.

Адміністративні послуги, що надаються податковою службою знаходяться на високому рівні та користуються постійним попитом у платників податків.

Так, за 6 місяців поточного року Центр обслуговування платників Лубенської ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області (далі – ЦОП) відвідав 15071 платник податків.

Персоналом ЦОПу Лубенської ДПІ в звітному періоді надано 9046 адміністративних послуг, із яких 714 послуг платникам інших регіонів України.

Найбільш популярна серед відвідувачів послуга – видача карток платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. Нею скористалися 1783 фізичні особи, в тому числі 195 громадян з інших регіонів. Видано 823 відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків, з них 55 довідок/відомостей громадянам інших регіонів. 

Також за 6 місяців 2024 року фахівці Центру обслуговування платників Лубенської ДПІ зареєстрували 1255 платників єдиного податку, в тому числі 87 платників з іншого регіону та видали 1977 витягів з реєстру платників єдиного податку, з них 152 витяги платникам іншого регіону. Опрацьовано 879 заяв платників  єдиного податку на внесення змін, перереєстрацію та анулювання та 489 платникам єдиного податку було відмовлено від застосування спрощеної системи оподаткування.

Врезультаті практичної допомоги фахівців ЦОПу зареєстрований 271 реєстратор розрахункових операцій, із них 184 програмних РРО, 36 книг обліку розрахункових операцій та 129 розрахункових книжок. Скасовано 59 реєстраторів розрахункових операцій.

Підтверджено статус податкового резидента України фізичним та юридичним особам –  51, в тому числі 4 платникам з міста Каховки.

Крім цього за звітний період сформовано та видано 33 витяги з реєстру платників податку на додану вартість, в тому числі 1 витяг платнику ПДВ з міста Каховки. Протягом зазначеного періоду 32 юридичні особи включено до Реєстру неприбуткових установ та організацій, по 15 неприбуткових організаціях внесено зміни до відомостей, що містяться у Реєстрі та видано 66 витягів платникам з цього Реєстру. Видано 319 довідок про відсутність заборгованості платникам податків.

Щоденно опрацьовувалися відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо реєстрації та обліку платників. Зокрема, за 6 місяців 2024 року було опрацьовано 958 відомостей.

На постійній основі питання забезпечення повноти обліку об’єктів оподаткування та об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням. 

У ЦОПі Лубенської ДПІ платники та громадяни отримують широкий спектр безкоштовних послуг – консультативних, інформаційних та адміністративних. Найчастіше, звертаються по питаннях щодо порядку заповнення податкових декларацій та користування електронними сервісами ДПС, щодо використання програмного забезпечення для подання звітності в електронному вигляді, застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.

Одночасно повідомляємо, що ДПС розроблено мобільний застосунок «Моя податкова», який доступний громадянам та може бути завантажений на телефони як на платформі Android, так і iOS!

«Моя податкова» – простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби громадянами, а також сплати податків з використанням запропонованих платіжних систем. Частина сервісів застосунку доступні без ідентифікації: перевірка чека, пошук акцизної марки, дані з реєстру платників ПДВ, єдиного податку. Інші сервіси доступні після ідентифікації будь-яким файловим КЕП або хмарним КЕП– ДіяПідпис, SmartID від Приватбанку та інші. 

На Лубенщині зареєстровано 4968 платників податків, в тому числі 1501 юридична особа та 3467 фізичних осіб-підприємців, якими за 6 місяців 2024 року подано податкової звітності в кількості 15812, з них 98,79% в електронному вигляді, або 15621.

Фахівцями Лубенської ДПІ на постійній основі проводиться робота щодо переваг подачі звітності в електронному вигляді. Так, за січень-червень поточного року залучено 2145 платників податків до подачі звітності засобами телекомунікаційного зв’язку, в тому числі 241 юридичну особу, 1625 фізичних осіб-підприємців та 279 громадян.

Також видавали довідки про зміну реєстраційного номера облікової картки платника податків, приймали вхідну кореспонденцію, проводили роботу по взяттю на облік платників податків, платників єдиного внеску, об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, погоджували довідки-розрахунки про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску. За січень-червень для  погодження довідки - розрахунку, щодо сплати єдиного внеску для установ банків звернулися 59 платників, в тому числі 4 платника з міста Каховки.

До послуг платників  комп’ютера, які підключені до мережі Інтернет і дають змогу платникам, які отримали електронний цифровий підпис, формувати та передавати звітність в електронному вигляді. Для зручності відвідувачів розміщена тематична друкована продукція, оформлені інформаційні стенди, що містять зразки заповнення декларацій, звітів та заяв.

Лубенська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області