Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Тренінг з реалізації права на податкову знижку

опубліковано 10 червня 2024 о 14:32

Фахівці Центру обслуговування платників Козельщинської ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області на постійній основі проводять тренінги щодо застосування податкового законодавства.

Під час чергового навчального тренінгу податківці  навчали громадян  реалізації права на отримання податкової знижки шляхом подання декларації про майновий стан і доходи за 2023 рік, у тому числі з використанням сервісу Електронний кабінет. 

У теоретичній  частині податківці розповідають, що  податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ст. 166 Податкового кодексу України.

Також фахівці Козельщинської ДПІакцентують увагу громадян, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги). 

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

У практичній частині фахівці надають покрокову допомогу по заповненню декларацій про майновий стан і доходи  на отримання податкової знижки та нагадують, що робота у приватній частині «Електронного кабінету» здійснюється з використанням електронного цифрового підпису, отриманого у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, у тому числі самостійно за допомогою Інтернет-банкінгу.

 

Козельщинська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області