У Котелевській ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області нещодавно проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань застосування РРО/ПРРО. На запитання додзвонювачів відповідала начальниця ДПІ Віталія Матюшенко.
Основними питаннями, які було задано під час сеансу телефонного зв’язку були:
Не отримано квитанцій при реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій. Що робити?
За успішної реєстрації ПРРО з серверу ДПС надходить одна квитанція, в якій буде фіскальний номер програмного РРО.
Якщо заява про реєстрацію ПРРО з помилками, то буде і друга квитанція із зазначенням помилки. Квитанції можуть приходити із затримкою.
Як зареєструвати касира для програмного РРО?
Суб’єкт господарювання може проводити розрахункові операції на ПРРО самостійно або визначати уповноважених осіб (касирів). Особа може здійснювати розрахункові операції на ПРРО з використанням електронного підпису такої особи/електронної печатки суб’єкта господарювання, на якого зареєстровано ПРРО, після внесення даних про сертифікати до Реєстру програмних РРО за умови дійсності відповідного сертифіката відкритого ключа.
Розрахункові операції на ПРРО можуть проводити лише ті особи, сертифікати електронних підписів та/або печаток яких внесені до Реєстру щодо такого ПРРО.
Дані сертифікатів електронних підписів та/або печаток, що використовуються ПРРО, вносяться до Реєстру програмних РРО на підставі поданих суб’єктами господарювання в електронній формі повідомлень про надання інформації щодо кваліфікованих/удосконалених сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО за формою № 5-ПРРО.
Електронні форми повідомлень J1391802/F1391802 розміщена за посиланнями:
https://tax.gov.ua/.../000/006/58768/Forms_servis_yur.htm
https://tax.gov.ua/.../000/006/58768/Forms_servis_fiz.htm
Повідомлення можна подати, використовуючи програмне забезпечення Електронного кабінету, або будь-яке інше програмне забезпечення, наявне у суб’єкта господарювання.
Які переваги використання програмних реєстраторів розрахункових операцій ДПС?
Програмний РРО ДПС передусім має такі переваги:
- безкоштовне програмне рішення від ДПС (ПРРО) забезпечує функціонал, що відповідає вимогам Закону про РРО. Безкоштовне рішення фіскалізації ПРРО запроваджене у промислову експлуатацію;
- можна встановити на будь-який гаджет, що підтримує операційну систему Windows чи Android і має підключення до мережі Internet і зекономити на придбанні традиційних касових апаратів та їх обслуговуванні;
- передбачає виключно онлайн реєстрацію ПРРО в контролюючому органі;
- передбачає онлайн передачу (отримання) даних до/від фіскального серверу контролюючого органу;
- за запитом користувача передбачає автоматичне створення Z-звіту (періодичного звіту) засобами фіскального серверу;
- передача даних до ДПС забезпечується без залучення інформаційних еквайєрів;
- дозволяє працювати в режимі offline (до 36 годин поспіль та не більше 168 годин протягом календарного місяця), надіслати до ДПС дані про здійснені розрахункові операції після завершення режиму offline.
Котелевська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області