Спеціалістами Машівської ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області проводяться робочі зустрічі із фізичними особами-підприємцями в торгівельних приміщеннях та інших місцях здійснення торгівлі, а також сеанси телефонного зв’язку «гарячі лінії», круглі столи в приміщенні ЦОП Машівської ДПІ з питань роз’яснення норм Податкового кодексу України, зокрема щодо новацій, внесених Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».
В ході проведення зустрічей доводиться інформація:
- для платників податків ІІ-ІV групи єдиного податку про виникнення з 01.01.2022 у них обов’язку застосовувати реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» у випадку здійснення розрахункових операцій;
- переходу з ІІІ групи єдиного податку за ставкою 2 відсотки на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання таких особливостей;
- врегулювання питання визначення граничного обсягу доходу після повернення на ставку та групу єдиного податку, чи переходу на загальну систему оподаткування;
- можливості у 2023 році повторно здійснити перехід на спрощену систему оподаткування;
- застосування РРО/ПРРО;
- для громадськості та суб’єктів господарювання про порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками, а також про переваги для роботодавців та працівників від використання задекларованих трудових відносин, та про наслідки використання праці неоформлених працівників.
Також фахівці податкової служби області розповсюдили друковану продукцію серед учасників заходу, яка роз’яснює вищезазначені питання податкового законодавства у доступній та зрозумілій формі.
Машівська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській обла