Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Кременчуцькій ДПІ навчають платників подавати декларацію про майновий стан і доходи через Електронний кабінет

опубліковано 24 квітня 2023 о 13:18

В Центрі обслуговування платників Кременчуцької ДПІ податківці  надають роз’яснення  фізичним особам про декларування доходів, отриманих  в 2022 році та надають практичну допомогу при заповненні  декларації про майновий стан і доходи в Електронному кабінеті. 

Наразі, подати декларацію звернулися громадяни, які отримали спадщину, від фізичної особи, що не є членом сім’ї  1 та 2 ступеня споріднення, та громадянин, який протягом 2022 року здійснив продаж 2 авто.

Фахівці податкової роз’яснюють, що фізичні особи, які отримали спадщину, від фізичної особи, що не є членом сім’ї  1 та 2 ступеня споріднення, зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи, у якій включити суми таких доходів до загального річного оподаткованого доходу й визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Такий дохід  оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків та військовим збором за ставкою 1.5 відсотка.

Щодо оподаткування доходу від продажу рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла фізичною особою іншій фізичній особі, податківці роз’яснили, що при отримані фізичною особою протягом звітного (податкового) року доходу від продажу іншій фізичній особі: 

- одного об'єкта рухомого майна, у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб;

- другого об’єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою – 5 відсотків і військовим збором за ставкою – 1,5 відсотки;

- третього та наступних об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою – 18 відсотків і військовим збором за ставкою – 1,5 відсотки.

Кременчуцькі податківці  роз’яснили, що подання податкових декларацій в електронній формі у режимі онлайн здійснюється  через Електронний  кабінет ДПС, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua/. У режимі « ЕК  для громадян» електронний сервіс "Податкова декларація про майновий стан і доходи" дозволяє сформувати декларацію та подати її до контролюючого органу. 

Використання цього електронного сервісу скорочує час і витрати про поданні податкової декларації, мінімізує помилки при заповненні декларації, надає можливість подання копій первинних документів, як додаток до податкової декларації в онлайн-режимі.

Кременчуцька ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області