Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Реєстрація та застосування РРО/ПРРО.

опубліковано 22 лютого 2022 о 10:15

Працівниками державної податкової інспекції у м.Полтаві триває роз’яснювальна робота з питань реєстрації та застосування РРО/ПРРО, зокрема:

суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП).

Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316604), що подається у електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.

Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.

Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО, суб’єкт господарювання повідомляє згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01.06.2020 № 261).

Розглянемо більш детально типи ПРРО:

  • стаціонарний – передбачає встановлення на визначену господарську одиницю та використання лише за вказаною в реєстраційній заяві адресою.
  • пересувний програмний РРО може бути зареєстрований на конкретну господарську одиницю, проте передбачає можливість використання на всій території України.
  • каса самообслуговування – встановлюється на визначену господарську одиницю та передбачає використання за адресою, наведеною у заяві на реєстрацію. Вона використовується без касира та платіжного терміналу.
  • інтернет-торгівля – цей тип ПРРО встановлюється на визначену господарську одиницю, використовується за адресою в реєстраційній заяві, та підходить для використання у разі отримання оплат від розрахунків у інтернет-магазині чи на сайті.

 

 

Для спрощення та полегшення процесу реєстрації, рекомендуємо використовувати матеріали банеру «Програмні РРО» (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/), у якому містяться покрокові інструкції зі встановлення та налаштування ПРРО, відеоуроки щодо реєстрації ПРРО.

Спілкуйтеся з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу   

«InfoTAX»   https://t.me/infoTAXbot

     Більше інформації на офіційних сторінках у соціальній мережі Фейсбук:

       Державна податкова служба  України  https://www.facebook.com/TaxUkraine

          ДПС у Полтавській області  https://www.facebook.com/tax.poltava/

                               Податкова Полтава https://www.facebook.com/ poltava tax. gov.ua /

Підписуйтесь на канали інформування ДПС Телеграм https://t.me/tax_gov_ua

          Державна податкова служба УкраїниYou Tube  youtube.com/TaxUkraine

 

 

 

ДПІ у м.Полтаві ГУ ДПС у Полтавській області 59-30-30, 59-45-01