17.01.2022 відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Одноразове (спеціальне) добровільне декларування».
Громадяни, що телефонували, найбільше цікавилися наступними питаннями.
ЗАПИТАННЯ: Хто може скористатися добровільним декларуванням та хто не може бути декларантом?
ВІДПОВІДЬ: Скористатися одноразовим добровільним декларуванням можуть фізичні особи-резиденти, у тому числі само зайняті особи, а також фізичні особи – резиденти, у тому числі само зайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України за певних умов.
Заборонено подавати декларацію:
- неповнолітнім та недієздатним особам;
- особам, які у період з 2005 року подавали декларацію відповідно до антикорупційного законодавства;
- особам, до яких застосовані спеціальні економічні та інші заходи (санкції).
ЗАПИТАННЯ: Чи повинен декларант відкривати у банку поточний рахунок із спеціальним режимом, якщо кошти, які він бажає задекларувати, вже розміщені у банку?
ВІДПОВІДЬ: Положення Податкового Кодексу, яким передбачено обов’язок декларанта відкривати спеціальний рахунок в банку, поширюються виключно на кошти у готівковій формі (в національній та іноземній валютах). Отже, дані вимоги не застосовуються до коштів, які вже розміщені декларантом на поточних рахунках у банку.
ЗАПИТАННЯ: Чи повинна подавати одноразову добровільну декларацію фізична особа, яка отримала у спадок (подарунок) рухоме або нерухоме майно від члена сім»ї першого або другого ступеня споріднення?
ВІДПОВІДЬ: У разі, якщо об’єкти рухомого або нерухомого майна отримуються декларантом у спадок або як дарунок від члена сім»ї першого або другого ступеня споріднення, то обов’язку щодо подання одноразової добровільної декларації у такого платника податків не виникає за умови відсутності інших підстав для подання такої декларації.
Машівська ДПІ