Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

З 25 серпня діє нова форма довідки про подану декларацію про доходи

опубліковано 25 серпня 2022 о 13:34

ДПІ у м. Полтаві ГУ ДПС у Полтавській області звертає увагу, що Мінфін вніс зміни до форми довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов'язань) та Порядку її оформлення і видачі.

Мінфін наказом від 16.06.2022 р. №174 затвердив зміни до:

  • форми довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов'язань);
  • Порядку оформлення і видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов'язань).

У Порядку оформлення і видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов'язань), уточнено, що:

1. Заява та податкова декларація подаються платником податків (уповноваженим представником) до контролюючого органу за місцем податкового обліку, а тими платниками податків - фізичними особами (крім самозайнятих осіб), які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання (тимчасово переміщені особи), - до будь-якого контролюючого органу.

2. Довідку у паперовій формі отримує безпосередньо платник податків (уповноважений представник) за місцем податкового обліку, а тим платникам податків - фізичним особам (крім самозайнятих осіб), які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання (тимчасово переміщені особи), - контролюючим органом, до якого подано Заяву, за умови підтвердження задекларованих у декларації сум.

3. Уточнено, що у рядку 01 зазначається сума доходів, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу, зокрема, але не виключно: заробітна плата, дохід відповідно до умов договору цивільно-правового характеру, іноземні доходи, доходи від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого та/або рухомого майна, дохід від надання майна в лізинг тощо, інвестиційний прибуток, вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна, інші доходи, доходи фізичних осіб - підприємців та доходи, отримані фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Цей наказ опублікований в "Офіційному віснику України" №57 (26.07.2022).

 

ДПІ у м. Полтаві ГУ ДПС у Полтавській області, тел. 593030