Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Декларування громадянами доходів, отриманих у 2021 році

опубліковано 16 серпня 2022 о 09:11

ДПІ у м. Полтаві ГУ ДПС у Полтавській області нагадує, що введення військового стану не вплинуло на обов'язок подання громадянами податкової декларації про майновий стан і доходи за 2021 рік. Кампанія декларування громадянами доходів триває.

Право на подання Декларації про майновий стан і доходи 2021 року мають такі фізичні особи, що не мали змоги реалізувати відповідний обов’язок у належний термін – до 20 липня.

Зміни до ПКУ, внесені у зв'язку із введенням воєнного стану, передбачають, що у випадку відсутності можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок, зокрема подати податкову декларацію, зробити це платник податків може протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Отож, якщо у 2021 році Ви набули майно або отримали дохід, які підлягають обов’язковому декларуванню, а через війну не мали змоги вчасно це зробити, то виконати свій податковий обов’язок – подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи – можна протягом 6 місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Відповідно до вимог Податкового кодексу України обов’язковому декларуванню підлягають:

– доходи, з яких при нарахуванні або виплаті ПДФО не утримувався;

– доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);

– спадок від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;

– доходи від продажу інвестиційних активів;

– іноземні доходи.

Для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді

 

Нагадуємо, що з початку поточного року діє нова форма Декларації про майновий стан і доходи громадян. Знайти та завантажити її можна за посиланням: https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2022/nova-forma-deklaratsiya-pro-maynoviy-stan-i-dohodi/.

 

ДПІ у м. Полтаві ГУ ДПС у Полтавській області, тел. 593030, 594505