Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Єдиний податок для СПД - фізичних осіб

На вебпорталі ДПС за посиланням https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatki-ta-zbori/stavki-mistsevih-podatkiv-ta-zboriv/ розміщено зведену інформацію про розмір та дату встановлення  на відповідних територіях ставок місцевих податків та/або зборів, а також про встановлені на відповідних територіях податкові пільги, які надані в електронному вигляді органами місцевого самоврядування.

Відповідно до вимог пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) сільські, селищні, міські ради, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів. 

На період дії воєнного чи надзвичайного стану в Україні на територіях, де тимчасово не здійснюють свої повноваження відповідні сільські, селищні, міські ради, рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів та/або надання податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів мають право приймати відповідні військові адміністрації та військово-цивільні адміністрації у порядку, передбаченому цим Кодексом для сільських, селищних, міських рад.

Згідно з підпунктом 12.3.3 пункту 12.3 статті 12 Кодексу сільські, селищні, міські ради та ради об'єднаних територіальних громад, створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад (далі – органи місцевого самоврядування), надсилають у десятиденний строк з дня прийняття рішень, але не пізніше 25 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлених місцевих податків та/або зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів, до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та/або зборів, в електронному вигляді інформацію щодо ставок та податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів у порядку та за формою, затвердженими Кабінетом Міністрів України, та копії прийнятих рішень про встановлення місцевих податків та/або зборів та про внесення змін до таких рішень.

Форми та Порядок надання контролюючим органам в електронному вигляді інформації щодо ставок та податкових пільг із сплати місцевих податків та/або зборів затверджені постановою Кабінету Міністрів України  від 28.12.2020 № 1330. 

На контролюючі органи покладено обов'язок складати зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків і зборів, а також про податкові пільги на відповідних територіях, на ДПС – оприлюднення такої інформації  на офіційному веб-сайті.  

Контролюючі органи не пізніше 25 серпня поточного року складають зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та/або зборів на відповідних територіях, а також про встановлені на відповідних територіях податкові пільги та подають її в електронній формі центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. 

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 25 вересня поточного року оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та зборів, а також про встановлені на відповідних територіях податкові пільги. 

Додаткова інформація: 

Якщо в рішенні органу місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків та/або зборів, а також податкових пільг з їх сплати не визначено термін його дії, таке рішення є чинним до прийняття нового рішення. 

Звертаємо увагу, що ДПС не наділено повноваженням здійснювати контроль за своєчасністю та правильністю прийняття  органами місцевого самоврядування рішень  про встановлення місцевих податків та зборів. Тому,  для уточнення інформації щодо прийнятих рішень та встановлених ставок  податків платники податків можуть звертатися до ради, яка прийняла відповідне рішення, та на території якої знаходяться об'єкти оподаткування. 

Необхідно зазначити, що у своїй діяльності органи місцевого самоврядування керуються нормами Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – Закон № 280). 

Так статтею 20 Закону № 280 визначено, що державний контроль за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування може здійснюватися лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, і не повинен призводити до втручання органів державної влади чи їх посадових осіб у здійснення органами місцевого самоврядування наданих їм власних повноважень. 

При цьому, акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, згідно з вимогами статті 73 Закону № 280, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. 

Відповідальність органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб перед юридичними і фізичними особами передбачена статтею 77 Закону № 280.

Відповідно до підпункту 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Кодексу у разі якщо сільська, селищна, міська рада або рада об'єднаних територіальних громад, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов'язковими згідно з нормами Кодексу, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм Кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю.

Оскільки ДПС не наділено повноваженням здійснювати контроль за своєчасністю та правильністю прийняття органами місцевого самоврядування рішень    про встановлення місцевих податків та зборів платники податків для уточнення інформації щодо прийнятих рішень можуть звертатися до місцевої ради, на території якої знаходяться об'єкти оподаткування.

ДПІ у м. Полтаві

Кременчуцька ДПІ

Гадяцька ДПІ

Карлівська ДПІ

Лубенська ДПІ

Миргородська ДПІ

Полтавська ДПІ

 

 м. Полтава

Кременчуцький район

м. Комсомольськ

Глобинський район

Кобеляцький район

Козельщинський район

Гадяцький район

Зінківський район

Котелевський район

Карлівський район

Машівський район

Чутівський район

Лохвицький район

Чорнухинський район

Лубенський район

Оржицький район

Пирятинський район

Гребінківський район

Миргородський район

Великобагачанський район

Шишацький район

Полтавський район

Диканський район

Новосанжарський район

Решетилівській район

Хорольський район

Семенівський район