Цьогорічна кампанія з декларування доходів громадян на Полтавщині демонструє продуктивність. Лише за перші п’ять місяців 2026 року свій конституційний обов'язок виконали 8,7 тисячі жителів області, які офіційно відзвітували про статки, отримані минулого року.
Особливу увагу привертає активність великих платників: 1 452 громадянина задекларували доходи, що перевищують 1 мільйон гривень. За результатами опрацювання цих декларацій, до бюджету буде спрямовано:
- 93,5 млн грн – податку на доходи фізичних осіб;
- 37,0 млн грн – військового збору.
«Полтавщина показує зрілу громадянську позицію: люди не відкладають звітування на останній день. Що важливо – майже 73 мільйони гривень ПДФО від сумлінних платників уже працюють на місцях, забезпечуючи життєдіяльність регіону. Ми щиро вдячні кожному, хто інвестує у прозорість та наближає нашу спільну економічну стабільність», - зазнаачив Сергій Левченко, начальник Головного управління ДПС у Полтавській області.
Корисно знати: податкова знижка
Нагадуємо, що процес декларування – це не лише про сплату податків, а й про законну можливість повернути частину витрачених коштів. Якщо протягом минулого року ви оплачували навчання, сплачували відсотки за іпотекою або донатили на благодійність – ви маєте право на податкову знижку. Дізнайтеся, як отримати відшкодування від держави за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/992275.html .
Головне управління ДПС у Полтавській області