Головне управління ДПС
у Полтавській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

З початку року понад 689 млн. грн. єдиного податку сплачено до бюджетів ОТГ Полтавщини

опубліковано 27 вересня 2021 о 11:30

За інформацією, яку надав пресі в. о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Андрій Якименко, на даний момент на податковому обліку ГУ ДПС у Полтавській області обліковуються 42 955 платника єдиного податку, в тому числі: першої групи - 6 463 платника; другої групи - 19 286 платника; третьої групи – 17 206 платників.

Згідно з п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, згідно з п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

До платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року (п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ).

«З початку року, завдяки співпраці податківців із представниками малого бізнесу, фізичними особами – платниками єдиного податку до бюджетів ОТГ Полтавської області сплачено 689,3 млн. гривень. В порівняні з відповідним періодом минулого року приріст надходжень складає 146,4 млн. грн., або 127 відсотків», - підсумував Андрій Якименко.

 

 

 

Головне управління ДПС у Полтавській області