У Семенівській ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області підсумували результати надання адміністративних послуг за два місяці 2024 року.
З початку року послугами Центру обслуговування платників Семенівської ДПІ скористалося 1217 платників податків – підприємців та юридичних осіб, а також громадян Семенівської селищної та Оболонської сільської громад та інших територій України, яким надано 578 адміністративних послуг, серед яких найбільшим попитом користується послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. З початку року видано 361 картка та 95 відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків.
Станом на 1 березня поточного року на обліку у Семенівській ДПІ перебуває 952 платника податків, з них 390 юридичних осіб та 562 фізичні особи. За 2024 рік взято на облік 14 новостворених платників.
Фахівцями Семенівської ДПІ з початку року опрацьовано 14 заяв про застосування спрощеної системи оподаткування фізичних осіб-підприємців. Також видано 34 витяги з реєстру платників єдиного податку-фізичних осіб-підприємців та 5 витягів з реєстру платників ПДВ.
Крім того, зареєстровано 34 книги обліку розрахункових операцій, 18 розрахункових книжок та 7 реєстраторів розрахункових операцій.
За січень-лютий 2024 року до Семенівської ДПІ подано 2277 податкових звітів, в тому числі в електронному вигляді 2257, що становить 99,1 відсотка.
Семенівською ДПІ на постійній основі проводиться інформаційно-роз’яснювальна роботи з платниками щодо користування онлайн сервісами ДПС, подання звітності в електронному вигляді, в тому числі шляхом проведення гарячих ліній та занять-практикумів.
Податківці звертають особливу увагу на інформування суб’єктів господарювання щодо реєстрації та застосування класичних і програмних реєстраторів розрахункових операцій, окремі питання щодо декларування доходів громадян отриманих за 2023 рік, застосування права на податкову знижку.
Також в центрі обслуговування, платники мають доступ до мережі Інтернет, що дає їм змогу формувати та передавати звітність в електронному вигляді та отримувати адміністративні послуги в режимі онлайн за допомогою Електронного кабінету платника.
Семенівська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області