На днях проведено робочу зустріч начальниці Хорольської ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області Наталії Семиженко із Головою Хорольської міської територіальної громади Сергієм Волошиним. Під час робочої зустрічі поміж актуальних на сьогодні тем для обговорення :
- резерви наповнення бюджету територіальної громади;
(продовження проведення звірки по об’єктах оподаткування нерухомого майна житлового, не житлового, а також земельних ділянок, розміщених на території Хорольської громади; сплата мінімального податкового зобов’язання);
- кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2023 року;
- важливі акценти про порядок використання РРО/ ПРРО;
- корисні податкові сервіси, зокрема «Моя податкова»;
- наявність податкового боргу по податках, що зараховуються до бюджету Хорольської територіальної громади.
Фахівцем Хорольської ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області проведено запрошення до участі в роботі Комунікаційної податкової платформи, що функціонує при ГУ ДПС у Полтавській області!
Комунікатори – фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області, які координують роботу регіональної Комунікаційної податкової платформи, забезпечують ефективний зворотній зв’язок між запитувачами та податковою службою області. Для звернення на Комунікаційну податкову платформу, вам достатньо написати електронного листа на поштову скриньку poltava.ikc@tax.gov.ua. Платники податків, представники громадянського суспільства та бізнес – асоціацій можуть звернутись до Головного управління ДПС у Полтавській області із нагальними питаннями стосовно податкового та іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на органи ДПС, а також із пропозиціями щодо необхідності проведення певних заходів за визначеною тематикою. При складанні листа рекомендуємо зазначати наступну інформацію: короткий опис запитання, назву бізнес-асоціації, громадської організації, юридичної особи або фізичної особи-підприємця, контактну особу та номер телефону для зворотного зв’язку – надання відповідей або інформації про проведення запланованого заходу. За результатами розгляду таких звернень, за потребою запитувачів, фахівцями податкової служби плануються комунікації у різних форматах: надання письмової відповіді, проведення робочої зустрічі, засідання у форматі «круглого столу», семінару, у тому числі і в режимі онлайн.
Крім того, Наталія Семиженко звернула увагу, що з 01 січня 2024 розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2023 році та акцентувала на нюанси цьогорічної кампанії. Громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.
Безперечно, податківці уже розпочали широкомасштабну інформаційну кампанію для здійснення заходів щодо залучення до декларування громадян, які зобов’язані подати декларації у 2024 році. Наше завдання проінформувати усіх громадян про терміни подання та види доходів, які підлягають декларуванню, про режим роботи центру обслуговування платників Хорольської ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області та функціонал електронних сервісів. Для заповнення декларацій платниками податків обладнані місця в центрі обслуговування платників та визначені відповідальні особи для надання інформаційної допомоги платникам податків при заповненні декларацій. На стендах оновлена інформація про порядок цьогорічного декларування. Також для оповіщення використовуємо всі інформаційні площадки – повідомлення на сайті, соціальних мережах, медіа ресурсах, ринках та під час проведення зустрічей, семінарів, тренінгів.
Наталія Семиженко переконана, що інформації про порядок декларування доходів громадянами вдосталь - разом з тим, якщо є необхідність платник може телефонувати на постійно діючі «гарячі лінії» чи отримати інформацію безпосередньо в центрі обслуговування Хорольської ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області. Необхідно зауважити, що для декларантів подання декларації про майновий стан та доходи обов’язок, а для податківців забезпечення якісного процесу проведення кампанії - щоденна робота. Слід знати, що впродовж року фахівці служби напрацьовували списки ймовірних декларантів – тому з перших днів нового року фахівці направляють їм нагадування і далі працюємо для того, щоб розширити коло осіб, які зобов’язані подати декларацію. Для отримання інформації про отримані доходи співпрацюємо з органами місцевого самоврядування, з ріелторами, нотаріусами, аналізуємо Податкові розрахунки 4 ДФ, вивчаємо об'яви місцевих ЗМІ та інтернет – видань про продаж та здавання в оренду рухомого та нерухомого майна. Працюємо на отримання позитивного результату всією командою. До деклараційного процесу залучаються громадяни, котрі у 2023 році отримали доходи, з яких не сплачено податок на доходи фізичних осіб. Ця категорія громадян зобов’язана заповнити і подати до 1 травня 2024 року річну податкову декларацію про майно та доходи. Декларації подаються за місцем своєї реєстрації. До доходів, які підлягають декларуванню належать: вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна; кошти від надання майна в лізинг, оренду (суборенду) чи житловий найм; кошти одержані за межами України (іноземні доходи); доходи від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого або рухомого майна та отримані у вигляді інвестиційного прибутку; суми нецільової благодійної допомоги; доходи у вигляді виграшів, призів; доходи від продажу об'єктів майнових і немайнових прав, авторська винагорода; доходи отримані у вигляді вартості подарунків, доходи від продажу с/г продукції понад встановлений розмір отриманого доходу; дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також дохід від операцій з цінними паперами.
Крім того, податківці нагадують, що швидко і зрозуміло дізнатися про особливості податків і зборів, функціонал електронних сервісів пропонує розділ вебпорталу ДПС "Онлайн-навчання" за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/.
Гаряча лінія ДПС: 0800 501 007
Хорольська ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області повідомляє про новий сервіс від ДПС України. Для платників податків – фізичних та юридичних осіб Контакт-центром ДПС запроваджено дистанційний запис для отримання послуг в Центрах обслуговування платників – електронну чергу. Створена система керування чергами та потоками в Центрах обслуговування платників сприяє коректному розподілу осіб, які звертаються в ЦОП, та запобігає їх скупченню. Платники податків мають можливість звернутись до Контакт-центру ДПС, щоб здійснити попередній запис до ЦОП, обрати необхідну адміністративну послугу з 19 можливих та визначити зручні дату і час візиту, не витрачаючи зайвого часу на очікування в черзі. Для запису в електронну чергу до ЦОП державних податкових інспекцій необхідно звернутись до Контакт-центру ДПС за телефоном гарячої лінії 0-800-501-007, вибрати напрямок натиснувши кнопку «6» (дзвінки безкоштовні зі стаціонарних телефонів, з мобільних телефонів - за тарифами операторів мобільного зв’язку, щоденно з 8:00 до 19:00, у п’ятницю з 8:00 до 18:00 (крім суботи та неділі). Обираєте адміністративну послугу та узгоджуєте зручні дату і час візиту до ЦОП (центру обслуговування платників).
Запрошуємо платників податків користуватися даним сервісом, адже це полегшить процес отримання потрібної послуги без тривалого очікування в черзі та поліпшить якість та умови надання послуг платникам.
Сервіс електронна черга створено задля комфорту платників податків !
Контакт-центр Податкової t.me/DPS_ContactCenter_bot
Чат-бот ДПС «StopViolationBot» t.me/StopOverpriceBot
Наталія Семиженко звернула увагу на тому, що громадяни мають можливість у будь-який час доби, 24/7 та в будь-якому місці, повідомляти податкову службу через чат-бот «StopViolationBot» в месенджері Telegram про відомі факти порушень законодавства, зокрема, щодо:
незастосування РРО/ПРРО, невидачу чеків; відмову у розрахунку банківською карткою; завищення цін на продовольчі товари, лікарські засоби; неоформлення трудових відносин з найманими працівниками; здійснення господарської діяльності без державної реєстрації.
Крім того фахівці Хорольської ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області надають консультації платникам податків, під час яких розповідають про негативні наслідки несплати податкового боргу, які можуть очікувати платників. Серед основних - штраф за несплату/несвоєчасну сплату і пеня; поява в податківців права податкової застави; арешт майна і рахунків; стягнення грошових коштів на банківських рахунках, обмеження для ФОП і посадових осіб підприємств-боржників щодо виїзду за кордон; кримінальна відповідальність за умисне ухилення від оподаткування тощо.
З метою недопущення виникнення податкового боргу чи вчасного погашення існуючого, податківці рекомендують платникам податків, як фізичним, так і юридичним особам, отримати інформацію про суму заборгованості, вид податку та підстави виникнення податкового боргу скориставшись сервісом Електронний кабінет платника податків (cabinet.tax.gov.ua).
Також здійснити звірку розрахунків можна і в Центрі обслуговування платників ДПІ, або через мобільний застосунок від ДПС «Моя податкова». Застосунок можна завантажити на телефони, як на платформі Android, так і iOS.
Мобільний застосунок «Моя податкова»
Android https://play.google.com/store/apps/details?id=my.tax.gov.ua
Ми хочемо побудувати цивілізоване суспільство – а там не дискутують щодо необхідності реєстрації суб’єктами господарювання у випадку здійснення системної господарської діяльності з продажу товарів (надання послуг), своєчасного подання декларацій та сплати податків, а дотримуються вимог законодавства беззаперечно.
Тому застереження платникам податків - громадянам, приватним підприємцям, юридичним особам Хорольської територіальної громади, будуть наступні:
Найперше звертаємо увагу, що державна реєстрація суб’єктів господарювання – обов’язкова умова здійснення усіх видів підприємницької діяльності та запорука законності її ведення.
Відсутність державної реєстрації призводить до притягнення відповідних посадових осіб до адміністративної (ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та, в певних випадках, до кримінальної (ст. 201 Кримінального кодексу України) відповідальності.
По друге не зволікайте з проведенням звірки і поставленням на облік об’єкту оподаткування земельної ділянки чи нерухомості, не відтерміновуйте з поданням декларації до останнього дня визначеного терміну, якщо маєте запитання звертайтеся до податкової, щоб отримати роз’яснення щодо правильного заповнення декларації, або телефонуйте на «гарячу лінію».
І останнє, рекомендуємо платникам використовувати інтернет - ресурс сайту ДПС – де можна отримати довідку про доходи декларанта, подати в електронному вигляді декларацію та багато інших можливостей.
Підтримайте країну – вчасно задекларуйте свої доходи та заплатіть податок!
Хорольська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області, телефон (05362)3-33-01