Повернення до довоєнної системи оподаткування, реєстрація і використання касової техніки, легалізація найманої праці – основні теми інформаційних зустрічей із підприємцями, які днями провела начальниця Хорольської ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області Наталія Семиженко.
Представники бізнесу отримали роз'яснення щодо особливостей переходу зі спрощеної системи оподаткування, подання звітності та реєстрації РРО та/або ПРРО. Також платникам доведені законодавчі вимоги щодо оформлення трудових відносин з працівниками та правила у сфері розрахункових операцій.
Фахівці Хорольської ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області проводять роз’яснювальну роботу з платниками податків з метою якісного й оперативного інформування бізнесу щодо новацій, запроваджених Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон №3219). Під час інформування підприємців щодо основних положень Закону №3219, податківці, зокрема, акцентували увагу на відновленні відповідальності бізнесу за порушення фіскалізації готівкових операцій під час торгівлі чи надання послуг. Також нагадали присутнім, що Закон ще з 1 січня 2022 року зобов’язав усіх суб’єктів господарювання здійснювати готівкові розрахунки виключно із застосуванням РРО чи ПРРО.
Додатково було наголошено, що з 1 жовтня 2023 року законодавством передбачені штрафні санкції для всіх платників податків, які не надають відповідних розрахункових документів, здійснюють операції з використанням ПРРО/РРО на неповну суму вартості проданих товарів чи не проводять розрахункові операції через РРО/ПРРО.
Посадовці поінформували, що Закон № 3219 знизив розмір штрафних (фінансових) санкцій за незастосування РРО для підприємців (окрім тих, які торгують підакцизною продукцією, валютними цінностями, ювелірними виробами, медичними та лікарськими засобами чи виробами, складною побутовою технікою) зі 100% за перше порушення вартості реалізованого товару та 150 % вартості реалізованого товару за наступне – до 25 % та 50 % відповідно.
Зокрема, нагадали, що ПРРО має низку переваг перед класичними касовими апаратами: даний програмний застосунок можливо зареєструвати через Електронний кабінет та використовувати на будь-якому гаджеті – смартфоні, ноутбуці, планшеті.
Форми для реєстрації ПРРО та інструкції щодо їх заповнення знаходяться за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/.
ДПС пропонує до застосування безоплатне ПРРО від ДПС, функціонал якого відповідає законодавчим вимогам, а придбання, оновлення та застосування не потребує витрат та спеціальних навичок користувача.
ПРРО від ДПС, як і всі інші ПРРО, підлягає реєстрації в контролюючому органі.
Завантажити ПРРО від ДПС можна за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro.
Начальниця Хорольської ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області Наталія Семиженко проконсультувала стосовно реєстрації і використання РРО та програмних РРО, а також надано рекомендації, які допоможуть у подальшому упередити порушення законодавства.
Спілкуйтесь з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» https://t.me/infoTAXbot
Додаткову інформацію можна отримати: за телефоном ІДД ДПС України 0 800 501 007на офіційному вебпорталі ДПС України (www.tax.gov.ua)
Більше інформації на офіційних сторінках у соціальній мережі Facebook:
Державна податкова служба України https://www.facebook.com/TaxUkraine
та ДПС у Полтавській області https://www.facebook.com/tax.poltava/
Підписуйтесь на канали інформування ДПС Telegram https://t.me/tax_gov_ua
Хорольська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області, тел. (05362)3-33-01