Нещодавано відбулися чергові зустрічі начальника Глобинської державної податкової інспекції Віти Шаповал з представниками Глобинської та Градизької територіальних громад, які спрямовані на налагодження взаємодії податкових органів з органами місцевого самоврядування. У нарадах взяли участь Голова Градизької територіальної громади Мирослав Носа, начальник фінансового відділу Градизької територіальної громади Тетяна Старжевська, заступник міського голови Глобинської міської ради Олександр Кочерга та депутат Глобинської міської ради Олександр Ілляшенко. Головною метою питань, які обговорювалися під час зустрічей є наповнення місцевого бюджету за рахунок розширення бази оподаткування. Віта Шаповал повідомила про те, що триває кампанія декларування доходів, отриманих у 2021 році, тому належну увагу необхідно приділити проведенню роз’яснювальної роботи з громадянами, які отримують дохід від вирощення сільськогосподарської продукції на земельних ділянках понад 2 га.
У зв’язку з прийнятими низькими ставками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб на 2022 рік, начальник ДПІ повідомила про можливі втрати місцевих бюджетів та можливість їх підвищення в поточному році. Крім того, було обговорено ряд спільних заходів, спрямованих на погашення громадянами податкового боргу.
Також під час зустрічі було доведено роз’яснювальну інформацію щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування. Особливу увагу було привернуто до визначення «податкової амністії». Це декларування грошових активів, майна та майнових прав, одержаних чи набутих за рахунок доходів, з яких не було сплачено податки і збори. До активів, які потрібно декларувати відносяться:валютні цінності, національна валюта (гривня) та іноземна валюта, права грошової вимоги, нерухоме майно(земельні ділянки, об’єкти житлової та нежитлової нерухомості), об’єкти незавершенного будівництва, рухоме майно, у тому числі транспортні засоби та інше цінне рухоме майно, предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо, частки(паї)у майні юридичних осіб, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності, цінні папери та/або фінансові інструменти. Зокрема, було наголошено, що подача добровільної декларації є правом, а не обов’язком фізичної особи. Легалізація активів на компромісних умовах дає можливість без застережень використовувати вже набуті активи в майбутньому та придбавати нові.