Державна податкова інспекція у м.Полтаві Головного управління ДПС у Полтавській області звертає увагу, що з 01 січня 2022 року збільшується кількість суб’єктів господарювання які мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій або програмні реєстратори розрахункових операцій.
На сьогодні обов’язковим застосуванням РРО/ПРРО є для платників єдиного податку 2-3 груп, які здійснюють реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я, реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, а також у разі перевищення платником єдиного податку 2-4 груп у календарному році обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року. Застосування РРО та/або ПРРО з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку. Скасування реєстрації є правом суб’єкта господарювання, яке приймається ним самостійно. При цьому діяльність потрібно здійснювати виключно у безготівковій формі розрахунку.
З 01 січня є обов’язковим застосування РРО/ПРРО для платників єдиного податку другої-четвертої груп фізичною особою підприємцем, незалежно від виду діяльності та обсягу доходу. Тому, подбайте про своєчасну реєстрацію РРО та/або ПРРО у контролюючих органах з метою дотримання вимог чинного законодавства України.
Також зауважуємо, що відповідно до ст.7 та ст.8 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» розроблені порядки реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі РРО), що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари, послуги (далі Порядок РРО) та порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій (далі КОРО)(далі Порядок КОРО), які затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547 зі змінами та доповненнями (далі наказ№547).
Відповідно до п.1 розділу ІІ Порядку КОРО суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції зобов’язані зареєструвати КОРО. Крім суб’єктів, які відповідно до рішень, затверджених власними розпорядчими документами, про те, що у випадку виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту підключення резервного РРО або включення електроенергії (далі-Рішення)В цьому випадку згідно з п.2 розділу ІІІ Порядку РРО суб’єкту господарювання надано право не реєструвати та не зберігати КОРО та розрахункові книжки.
Крім того повідомляємо актуальні покрокові інструкції щодо застосування ПРРО знаходяться на банері «Програмні РРО» , що розміщені за посланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.
ДПІ у м.Полтаві ГУ ДПС у Полтавській області