Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування:- інформує Машівська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області

опубліковано 24 січня 2023 о 15:30

Нещодавно в Машівській ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб. На запитання платників відповідала начальник ДПІ  Валентина Ільченко.

Під час телефонного спілкування Валентина Ільченко звернула увагу платників, що до 1 березня 2023 року громадяни мають право легалізувати своє майно: нерухомість, валюту або цінні папери при придбанні або отриманні яких не сплачувалися податки. Надано відповіді на найбільш актуальні питання.

Що таке одноразове (спеціальне) добровільне декларування?

-  Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою (визначеною відповідно до п.3 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України – далі ПКУ) належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

Хто має право скористатися правом на одноразове (спеціальне) добровільне декларування?

- Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об'єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об'єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків.

Хто не може бути декларантом?

- До осіб, які не можуть бути декларантами у одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванні, належать:

- Особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми, або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування;

- Особи, по відношенню до яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції)відповідно до Закону України від 14 серпня 2014 року №1644-VII «Про санкції»;

- Особи, які за будь-який рік, починаючи з 1 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації відповідно до законів, що визначають чи визначали правові та організаційні засади у сфері запобігання корупції.      

Які є способи подання такої декларації?

- Одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається безпосередньо декларантом виключно в електронній формі.

В які терміни потрібно сплатити податки з задекларованих об'єктів оподаткування?

- Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здіснюється декларантом протягом тридцяти календарних днів з дати подання такої декларації , а при обрані альтернативних ставок – до 1 листопада 2023 та до 01 листопада 2024 року.

Чи передбачена відповідальність за задекларовані активи?

- Подача одноразової (спеціальної) добровільної декларації є правом,а не обов'язком фізичної особи . Декларант звільняється від кримінальної , адміністративної та фінансової відповідальності у випадку декларування таких активів.

Машівська ДПІ ГУ ДПС  у Полтавській області