Головне управління ДПС
у Полтавській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Кременчуцькі податківці продовжують роз'яснювати питання щодо одноразового декларування активів

опубліковано 24 листопада 2021 о 16:17

Кременчуцькі податківці продовжують проводити роз’яснювальну роботу з платниками податків щодо механізму реалізації норм Закону України від 15.06.2021 №1539-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету”.

В Центрі обслуговування платників Кременчуцької ДПІ громадянам створено сприятливі умови для ознайомлення з інформацією щодо добровільного декларування.

Модератор ЦОП Наталія Литвиненко щоденно проводить індивідуальні бесіди та надає роз’яснення по телефону платниками податків, які звертаються за роз’ясненнями норм Закону  України № 1539.

Зокрема, під час спілкування 23 листопада п.р. розповіла зацікавленим платникам, що кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування активів громадян триватиме до 1 вересня 2022 року та передбачає сплату збору з одноразового декларування.

Посадовиця нагадала, що подання декларації передбачає сплату збору. Його ставки залежать від об’єкта декларування і складають від 2,5% до 9%, є й альтернативні ставки.

Подача такої декларації є правом, а не обов’язком фізичної особи. Декларант звільняється від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності у випадку декларування таких активів.

На питання щодо проведення перевірки даних Наталія Литвиненко відповіла, що особливістю спеціальної декларації є те, що держава не перевірятиме джерела походження активів. Щодо перевірки декларації, то спеціальна камеральна перевірка проводиться впродовж 60 календарних днів і лише в частині виявлення арифметичних та логічних помилок.

Оскільки декларація подається виключно в електронному вигляді, значна увага приділяється  роз’ясненню алгоритму роботи в Електронному кабінеті.

Платники отримують тематичну друковану продукцію, зокрема щодо покрокового алгоритму подання Декларації через вебпортал ДПС.

Кременчуцька ДПІ

    ГУ ДПС у Полтавській області