Головне управління ДПС
у Полтавській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

ДПІ у м. Полтаві ГУ ДПС у Полтавській області проведено дорадчу зустріч з питань одноразового декларування

опубліковано 07 жовтня 2021 о 13:35

07 жовтня 2021 року відбулася дорадча зустріч заступника начальника ДПІ – начальника відділу електронних сервісів та звітності, організації роботи ЦОП державної податкової інспекції у м. Полтаві Світлани Лактіонової з начальником управління з питань організаційного забезпечення та матеріально-технічного обслуговування територій Тетяною Орєховою.

         Метою проведення дорадчої зустрічі є інформування громадськості щодо Закону України від 15 червня 2021 року №1539-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету”.      

   У ході зустрічі було обговорено основні питання кампанії декларування, яка розпочалася 1 вересня 2021 року. Заступник начальника ДПІ – начальник відділу електронних сервісів та звітності, організації роботи ЦОП державної податкової інспекції у м. Полтаві наголосила, що подача одноразової (спеціальної) добровільної декларації є правом, а не обов’язком фізичної особи. Декларація подається особисто платником в електронній формі через Електронний кабінет платника з накладанням кваліфікованого електронного підпису.  

Особливу увагу було приділено алгоритму подання декларації, а також перевагам користування Електронним кабінетом платника, який забезпечує: допомогу при заповненні декларації; отримання інформації щодо заповнення; заповнення та надсилання декларації; відображення реквізитів для сплати та QR-коду; можливість сплати, скориставшись платіжними системами.     

 Заступник начальника зазначила, що добровільне декларування має ряд переваг, а саме: легалізація активів на компромісних умовах, можливість без застережень використовувати активи в майбутньому, відчуття виконаного громадянського обов’язку, можливість формувати позитивну податкову історію у подальшому.

   Акцентовано увагу  на необхідності проведення серед населення активної інформаційно-роз’яснювальної кампанії та створення сприятливих умов для  одноразового (спеціального) добровільного декларування. Для поширення інформації з даного питання в старостинських округах підготовлено та передано начальнику управління з питань організаційного забезпечення та матеріально-технічного обслуговування територій Тетяні Орєховій інформаційні листівки.

   

ДПІ у м. Полтаві

ГУ ДПС у Полтавській області