Територіальні органи ДПС
у Полтавській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Оподаткування доходів від надання в оренду земельних ділянок та продажу сільськогосподарської продукції. (Миргородський сектор організації роботи організаційно-розпорядчого управління Головного управління ДПС у Полтавській області)

19.02.2021

Миргородський сектор організації роботи організаційно  - розпорядчого управління Головного управління ДПС у Полтавській області інформує про те, що громадяни, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї)  загальною площею понад2 гектарита отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції (п.п.165.1.24 п. 165.1 ст.165 ПКУ) повинні подавати декларації про майновий стан і доходи.

       Фізичні  особи – орендодавці у разі  надання власних земельних ділянок (паїв) в оренду іншій фізичній особі, яка  не  є суб’єктом господарювання, та  отримує дохід у вигляді орендної плати (п.п.170.1.5 п.170 ПКУ) також зобов’язанні подати декларацію про майновий  стан і доходи за 2020 рік.

 

       Разом з тим повідомляємо, що діяльність фізичних осіб, на постійній основі, спрямована на отримання доходів від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних частках (паях), розмір яких перевищує2 гектарипередбачає державну реєстрацію як суб’єкта господарської діяльності.

        Доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад2 гектарита доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі, підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

 

         Отже, громадяни, які отримали у 2020 році доходи від обробітку власних земельних паїв площею понад два гектари зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до податкових органів за місцем  реєстрації  до 1 травня 2021 року.

        Громадяни,   можуть подати декларацію про майновий стан і доходи не відвідуючи податкові органи по місцю реєстрації, а скористатися допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет». Щоб зайти до Електронного кабінету необхідно скористатися адресою http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.  У разі подання декларації в електронній формі з використанням електронного підпису необхідно здійснити таке відправлення не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк. Також, як і раніше декларацію можна надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення – не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, і звичайно подати до контролюючого органу особисто або уповноваженою на це особою.

     Відповідно норм п.п.179.7 ст.179 ПКУ платники податку зобов’язані самостійно сплатити узгоджені податкові зобов’язання до 1 серпня року, що настає за звітним.

 

Миргородський сектор організації роботи організаційно-розпорядчого управління Головного управління ДПС у Полтавській області